Amersfoort, maandag 13 juli 2026
Op zaterdag 11 juli was het zover: Swim to Fight Cancer Amersfoort. Dit jaar niet in de vertrouwde Eem, maar de handen werden ineen geslagen met ViVa Vathorst. En er werd ook dit jaar een ongekend mooi bedrag opgehaald: liefst 260.435 EURO! Een groot chapeau aan de organisatie waarin o.a. Content'ers Danny de Graaf en Dirk van Garderen een voorname rol spelen.
Swim to Figth Cancer is een 2-jaarlijks event. Tijdens Swim to Fight Cancer Amersfoort wordt geld opgehaald voor onderzoek naar kanker. Daarnaast werd dit jaar 15.000 euro van de opbrengst gedoneerd aan Stichting Vrienden van Meander voor de aanschaf van een echo-geleid prikapparaat, waarmee patiënten in het ziekenhuis gemakkelijker en comfortabeler geprikt kunnen worden.
Danny de Graaf: "Het was fantastisch om te zien hoe Amersfoort in beweging kwam voor dit belangrijke doel. De combinatie van het prachtige weer, de grote betrokkenheid van deelnemers en bezoekers, de inzet van vele vrijwilligers en de succesvolle samenwerking met ViVa Vathorst heeft gezorgd voor een editie waar we met ontzettend veel trots op terugkijken.”
Circa 260 zwemmers doken het water in voor het goede doel. En één van de deelnemers was Nick Cornelissen, lid van Content Amersfoort met Aerial Intelligence: "Ik heb in totaal €2.204 opgehaald. Een prachtige bijdrage aan het totaal van €260.435. Dit geld wordt gebruikt voor onderzoek naar kanker én een concreet lokaal doel: betere apparatuur voor het Meander Medisch Centrum. Aan iedereen die heeft gedoneerd, gedeeld of een bericht heeft gestuurd: Ik wil jullie oprecht enorm bedanken!"
Eén van de dagpresentatoren was Gert van Assen, en die gaf de volgende reactie: "Soms zijn cijfers indrukwekkend. Maar de verhalen erachter zijn nóg indrukwekkender. Zaterdag 11 juli was zo'n dag. Een dag waarop een complete gemeenschap liet zien wat saamhorigheid betekent. 260 deelnemers, en € 260.435 opgehaald voor kankeronderzoek. Maar wat mij vooral bijblijft, zijn de mensen. Een deelneemster die helemaal vanuit Groningen naar Amersfoort kwam om mee te zwemmen, of de 76-jarige deelneemster die bewees dat leeftijd geen belemmering is om je in te zetten voor een ander. Ook was er een deelneemster met een spierziekte, die samen met haar buddy Dick de uitdaging aanging. Een verhaal dat velen raakte. En complete straten die samen het water in gingen. Families, vrienden, collega's en sportteams die elkaar motiveerden en steunden. Dit zijn de verhalen die laten zien dat Swim to Fight Cancer veel meer is dan een zwemevenement. Het verbindt mensen. Het geeft hoop. En het maakt écht verschil."

LID WORDEN